Hotel Asia Center Of Japan

***
Minato-Ku, Akasaka 8-10-32, Tokyo, 1070052, Japan
Boka online nu. Priser från JPY10,105.
Vi har liveagenter tillgängliga, vänligen ring
Se alla bilder i galleriet

Boka online nu
Priser från JPY10,105

nätter
1 Rums Med 2 Vuxna Ändra sökning
Visa priser
Rums
Rums
Gratis Wi-Fi
Skicka denna sida

Hotel Asia Center Of Japan är ett 3-stjärniga hotell idealiskt beläget i Tokyo. Våran hjälpsamma reception har öppet 24 timmar för att assistera dig.

Letar du efter ett ställe att äta på? Hotellet erbjuder en full-service restaurang. De flesta rum har kylskåp.

En hjälpsam och vänlig concierge är alltid redo att assistera med förfrågningar. En hårtork finns i varje gästrum.

Tillträde för rullstolar finns på hotellets mark.

Av säkerhetsskäl har varje rum ett kassaskåp. Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet. Resande från alla delar av världen kan använda hotellets valutaväxlingsservice.

Vill du parkera själv kan du göra det på hotellets parkering. Tvättjänster må erbjudas för en extra avgift.

Hela etableringen är rökfri. Gäster kan välja mellan alkoholhaltiga/alkoholfria drycker i baren/lounge.

Visa mer »

Frågor och Svar

Hotel Asia Center Of Japan Hotellets faciliteter och tjänster

Wi-Fi ingår
Gratis WiFi
Vattenkokare
Icke-rökare rum
Luftkonditionering
Restaurang
Rumsservice
Hiss
Bagageförvaring
Safety deposit box
Fax/kopiering
Faciliteter för gäster med funktionsnedsättning
Massage
Valutaombyte
Rullstolsanpassat
Barnmåltider
Lägre handfat
Nödkabel i badrum
Kontantlös betalning tillgänglig
Brandbekämpningsutrustning
Första hjälpen-kit tillgängligt
Röklarm
Egendomen städas av professionella städfirmor.
CCTV utanför hotellet
Tillgång till vårdpersonal
24-timmars säkerhet
Nyckelkortsaccess

TV i gemensamma utrymmen
Reception (begränsade öppettider)
Internetåtkomst
Städning på begäran
Vinlanseringsevenemang
Mottagningshall
Japansk trädgård
Cykelvänlig anläggning
Gästutbildning om lokala ekosystem och kultur
Vegetariska menyalternativ tillgängliga
Bulkdispenser för toalettartiklar

 

Hotel Asia Center Of Japan Vanliga frågor och svar

Vilka är in- och utcheckningstiderna på Hotel Asia Center Of Japan?
Gäster kan checka in från kl. 14:00. Utcheckning sker senast kl. 11:00.
Vilken är den närmaste flygplatsen till Hotel Asia Center Of Japan?
Tokyo, Japan (HND-Haneda) ligger 8.96 mi från boendet.
Är receptionen öppen dygnet runt?
Våran hjälpsamma reception har öppet 24 timmar för att assistera dig.
Finns det restauranger i närheten eller på plats?
Letar du efter ett ställe att äta på? Hotellet erbjuder en full-service restaurang.
Är gästrummen utrustade med kylskåp?
De flesta rum har kylskåp.
Finns det en concierge tillgänglig på Hotel Asia Center Of Japan?
En hjälpsam och vänlig concierge är alltid redo att assistera med förfrågningar.
Har hotellrummen hårtorkar?
En hårtork finns i varje gästrum.
Är Hotel Asia Center Of Japan tillgängligt för rullstolsburna?
Tillträde för rullstolar finns på hotellets mark.
Har hotellrummen värdeskåp?
Av säkerhetsskäl har varje rum ett kassaskåp.
Erbjuder Hotel Asia Center Of Japan gratis wi-fi?
Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet.
Finns det valutaväxling tillgänglig för gäster?
Resande från alla delar av världen kan använda hotellets valutaväxlingsservice.
Vilka parkeringsmöjligheter finns vid Hotel Asia Center Of Japan?
Vill du parkera själv kan du göra det på hotellets parkering.
Finns det tvättservice?
Tvättjänster må erbjudas för en extra avgift.
Är rökning tillåten på området?
Hela etableringen är rökfri.
Finns det en lounge eller bar på Hotel Asia Center Of Japan?
Gäster kan välja mellan alkoholhaltiga/alkoholfria drycker i baren/lounge.
Visa mer »

Hotel Asia Center Of Japan på kartan

📍 Hotel Asia Center Of Japan
Klicka för att interagera med kartan

 

Se alla bilder i galleriet
Gæstevurderinger
...Fantastic base for exploring tokyo Very helpful staff Good clean rooms....
Klicka här för att ge er åsikt

Områdesinformation

    Flygplatser nära Hotel Asia Center Of Japan

    • Tokyo, Japan (HND-Haneda) - 8.96 mi
    • Tokyo, Japan (NRT-Narita Intl.) - 37.72 mi
    • Ibaraki, Japan (IBR) - 52.45 mi

    Museer

    • Mori Art Museum - 0.70 mi
    • Nezu Museum - 0.84 mi

Hotell nära Hotel Asia Center Of Japan

MIMARU Tokyo Akasaka invites guests to enjoy a range of modern conveniences and thoughtful amenities. With complimentary Wi-Fi, staying connected is ...
Set in the Akasaka district of Tokyo, The B Akasaka offers convenient access to the city’s metro system and is close to several popular attractions, including ...
At Akasaka Yoko Hotel, exceptional service and top-notch amenities create a memorable experience for guests.Remain linked during your visit by utilizing the ...
Situated in Tokyo's tallest structure, within the vibrant Roppongi downtown area, The Ritz-Carlton Tokyo epitomizes elevated sophistication above the city's ...